o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

Wystawa

W ostatni czwartek października 2016r. w Szkolnej Sali Wystawowej Synagoga odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rysunku i malarstwa  Plenery miejskie uczniów jarosławskiego Plastyka 2016.
Wystawa jest efektem pracy uczniów podczas pleneru wiosennego i jesiennego 2016. Tematem pleneru wiosennego było  Światło i kolor w kompozycji malarskiej, a jesiennego - Studium światła i przestrzeni w pejzażu miejskim. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele jarosławskich instytucji, min. Twojej Tv i Ekspresu Jarosławskiego.
Otwarcia dokonał pan dyrektor Jacek Tracz, który  przy tej okazji ogłosił również wynik konkursu na Ex libris dla biblioteki szkolnej  ZSP w Jarosławiu. Zwyciężczynią została Zuzanna Czechowska z klasy IVa. Serdecznie gratulujemy Zuzi i cieszymy się, że  w tym artystycznym znaku na zawsze pozostanie w Naszej szkole.
Głos zabrała również pani Anna Kałamarz-Kucz, która wprowadziła zebranych w klimat wystawy  i podkreśliła, że nie samo dzieło jest najważniejsze, ale cały proces twórczy.
Wszystkim zwiedzającym życzymy bogactwa przeżyć artystycznych!