o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 
Spotkanie
W czwartek, 27 października 2016 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej, poświęcone zmarłym nauczycielom i pracownikom Naszej szkoły. Myślą przewodnią tego wyjątkowego i wzruszającego  spotkania była Pamięć o tych, którzy odeszli, lecz zostawili w nas cząstkę siebie.
Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom ZSP w Jarosławiu sylwetki dyrektorów, ich zastępców oraz nauczycieli i pracowników  Naszej szkoły na przestrzeni  dziesiątków lat. Dopełnieniem prezentacji były wspomnienia  pana Henryka Cebuli. Jest on związany z Naszą szkołą od czterdziestu lat - najpierw jako uczeń, później jako nauczyciel rysunku i malarstwa... aż do dzisiaj. Wiele  z zaprezentowanych wcześniej postaci znał osobiście. Pięknie  przywoływał ich obrazy, malując słowami ... U wszystkich zebranych budził zainteresowanie, a u wielu nauczycieli, którzy też znali i pamiętają swoich kolegów -  także wzruszenie...
Przedłużeniem i dopełnieniem tego spotkania były odwiedziny grobów nauczycieli i pracowników Naszej szkoły w piątek, 28 października. Pan dyrektor z grupą uczniów z klasy III OSSP odwiedził Nowy Cmentarz,  a pani Honorata Kowalska z pozostałymi uczniami  tej samej klasy - Starą Nekropolię w Jarosławiu.
Czwartkowe spotkanie przygotowali pani B. Raczyńska oraz panowie - H. Lasek, T. Stefanowski  i   H. Cebula