dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY

I TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA SZKOŁY
W PIŁCE MINI SIATKOWEJ

We wtorek 6 grudnia 2016r. w Naszej szkole zostały rozegrane I Mistrzostwa Szkoły w piłce mini siatkowej 4x4. Do zawodów przystąpiło 9 zespołów reprezentujących klasy: I i II OSSP oraz I a, II a, II b, III a, III b, IV a, IV b LP.  Drużyny rywalizowały w trzech grupach,  rozgrywając  mecze „każdy z każdym”. O lokacie w pierwszej kolejności decydowała liczba zdobytych punktów. W przypadku równej ilości "oczek" czynnikami decydującymi  były   większa liczba wygranych meczów, lepszy stosunek setów, wyższy stosunek małych punktów (czyli tych zdobytych w trakcie każdego z rozegranych setów). Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do ścisłego finału, w którym również rozegrali mecze „każdy z każdym”.
             Rozgrywki rozpoczęła grupa I, w której rywalizowały klasy I OSSP, II a LP i II OSSP. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się klasy I OSSP z II a LP. Zwycięstwo odnieśli licealiści wynikiem 2:0. Drugi mecz rozegrany przez klasy I i II OSSP wygrali starsi uczniowie. Ostatnie spotkanie tej grupy było decydujące i bardzo zacięte. Emocje sięgały zenitu, dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. Wygrała klasa II OSSP w stosunku 2:1 i jako pierwsza znalazła się w wielkim finale.  W grupie II w pierwszym meczu klasa IV b LP pewnie  pokonała reprezentację klasy III b LP 2:0, również w drugim spotkaniu wygrała z klasą  II b LP w takim samym stosunku 2:0, zapewniając sobie miejsce w finale.    W drugim meczu tej grupy zdarzyła się niemiła historia. Zawodniczka klasy II b LP,  Patrycja Grzesik niefortunnie upadła, w wyniku czego doznała urazu stawu skokowego, zdecydowanie osłabiając swój zespół.
Ostatni mecz tej grupy wygrała klasa II b LP, pokonując III b LP dopiero  w trzecim secie. Rywalizację w grupie III zapoczątkowały drużyny klas IV a LP oraz III a LP.  Zwyciężyli maturzyści wynikiem 2:0, a w kolejnym meczu ponownie wygrali 2:0 z klasą I a LP . Tak poznaliśmy ostatnią ekipę, która weszła do ścisłego finału. Jeszcze jeden mecz odbył się w fazie grupowej, III a LP pokonała bez straty seta I a LP i uplasowała się na II miejscu w swojej grupie.  Do końcowej, decydującej rozgrywki zakwalifikowały się  ekipy klas: II OSSP, IV b     i IV a LP.
Zestawienie wyników – faza grupowa
MECZE GRUPOWE:
1. I OSSP – II a 2:0    1.IV b LP – III b LP 2:0     1. IV a LP – III a LP 2:0
2. II OSSP – I OSSP 2:0    2. II b LP – IV b LP 0:2      2. I a LP – IV a LP 0:2
 3. II a LP – II OSSP  1:2    3. III b LP  – II b LP 1:2     3. III a LP  – I a LP   2:0

Klasyfikacja - faza grupowa
GRUPA I     GRUPA II     GRUPA III
1. II OSSP  5 pkt      1. IV b LP  6 pkt   1. IV a LP  6 pkt
2. II a LP  4 pkt  2. II b LP   2 pkt       2. III a LP   3 pkt
3. I OSSP  0 pkt   3. III b LP  1 pkt     3. I a LP     0 pkt

W inauguracyjnym meczu finałowym spotkał się Dawid z Goliatem, czyli II OSSP kontra IV b LP. Początkowo to młodsza drużyna prowadziła, ale doświadczenie, spokój
i stalowe nerwy pozwoliły odnieść zwycięstwo klasie IV b wynikiem 2:0. Drugi mecz II OSSP i IV a LP obfitował w jeszcze większe emocje. W pierwszym secie zwyciężyła drużyna
OSSP 29:27 - wynik mówi sam za siebie. Niestety zdarzyła się kolejna kontuzja w tym turnieju, czołowy zawodnika II OSSP, Arkadiusz Szmul uszkodził palec, co zdecydowanie przełożyło się na jakość gry w jego zespole. Ostatecznie IV a LP wygrała 2:1 i zachowała szanse na wygraną,  ale w decydującym meczu lepszym zespołem okazała się klasa IV b LP, która dość łatwo wygrała 2:0 ( 25:14, 25: 16) i bez straty seta zwyciężyła w całym turnieju!!!  Oby tak na maturze!
IV b LP  MISTZREM SZKOŁY – GRATULUJEMY!!!
Słowa uznania dla wszystkich uczestników tego turnieju, za fair play
i wspaniałą rywalizację z humorem… Za mecze pełne poświęcenia i zwrotów akcji…

3.IVaLP II OSSP   1 pkt

Mistrz szkoły IV a LP w składzie : Monika Baran,  Dominika Stachów,  Łukasz Szechyński, Wojciech Woś, Bartosz Stachowicz, Justyna Sas.

Wicemistrz w składzie: Joanna Zubilewicz, Natalia Wawrzaszek, Adrianna Galanty, Agata Janicka, Karol Kapusta.

Zdobywcy III Miejsca II OSSP w składzie: Arkadiuzs Szmul Norbert Szmul Dawid Wilczyński, Mateusz Kliś, Kamila Szewczyk.