o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

W pierwszą środę marca 2017 r. w Naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele i dyrekcja ZSP zgromadzili się w auli szkolnej, gdzie  w teatralnej scenerii obejrzeli program słowno-muzyczny upamiętniający tych, którzy mieli odwagę walczyć w podziemiu antykomunistycznym i sprzeciwiać się podporządkowaniu Polski Związkowi Radzieckiemu.
Elementami szkolnego widowiska były: prezentacja multimedialna, słowo mówione, piosenki oraz recytacja utworów poetyckich. Nawiązywały one do biografii, działalności i śmierci min. Danuty Siedzikówny "Inki" i Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". W rolę "Inki" mistrzowsko wcieliła się Patrycja Stec z klasy III b LP, a piosenki Panien Wyklętych pięknie zaśpiewała Ania Bobowicz z klasy III OSSP. Wśród szkolnych artystów znaleźli się również: Ola Paterek, Ola Zalewska, Maja Iwańczuk   i Martyna Płatko z klasy I OSSP, Kasia Bednarz i Marysia Suchy z klasy III OSSP oraz Tadeusz Petynia z klasy III b LP. Funkcję operatora pełnił niezawodny Maciek Dyjak z III a LP.
W czasie widowiska po raz pierwszy wykorzystano oświetlenie teatralne, które od niedawna jest stałym elementem wyposażenia szkolnej sceny.
Program przygotowały panie Agnieszka Gołębiowska i Bernadeta Kopeć.