o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

24 marca w Naszej szkole odbyły się warsztaty rzeźbienia w drewnie, będące częścią WORLD WOOD DAY 2017. Warsztaty prowadził rzeźbiarz i koordynator WORLD WOOD DAY 2017 w Polsce: Tomasz Bielański (PWSW w Przemyślu) i pan Klaudiusz Nowak: nauczyciel w ZSP w Jarosławiu. Uczniowie przeżyli namiastkę tego, co dzieje się podczas WWD. Mieli możliwość obejrzenia dokumentacji z przebiegu międzynarodowej imprezy w Turcji w 2015 r, gdzie Tomasz Bielański jako pierwszy reprezentował Polskę.
Tematem jarosławskich warsztatów był "Pejzaż wewnętrzny" realizowany w postaci płaskorzeźb na lipowych deskach. Uczestnicy warsztatów bardzo twórczo i z ogromnym zaangażowaniem podeszli do tematu.
WORLD WOOD DAY (organizowany przez IWCS) jest jedną z największych na świecie imprez związanych z drewnem-materiałem towarzyszącym i najbardziej przyjaznym człowiekowi od wieków. Obejmuje:
Część główną - artystyczną i rzemieślniczą (wybrani artyści i rzemieślnicy, mistrzowie w swoim kunszcie) a część ekologiczna to sadzenie przez uczestników lasu.