o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

27 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Liceum Plastycznego. To ważne wydarzenie miało w tym roku kameralny charakter i odbyło się w pracowni rysunku i malarstwa u profesora Henryka Cebuli, gdyż Sala wystawowa Synagoga, jak i cały budynek przy ul. Opolskiej jest remontowany. Zaczęło się muzycznie i pięknie, bowiem poziom prezentacji muzycznej Naszych uczniów był na wysokim poziomie. Absolwenci  zostali obdarowani drobnymi upominkami przez żegnających ich uczniów klas III LP, i jak widać na zdjęciach - byli mile zaskoczeni.
"Uzyskania tytułu plastyka w specjalizacjach projektowanie graficzne, projektowanie ubioru  i techniki rzeźbiarskie" -  gratulował absolwentom dyrektor szkoły - Jacek Tracz  - życzył też zdobycia wysokich wyników na egzaminie maturalnym, dziękował również nauczycielom i rodzicom.
 Nagrody i dyplomy ukończenia szkoły wręczył dyrektor szkoły, a później wychowawczynie klas dyplomowych - prof. Lucyna Błahuta-Fier i prof. Barbara Stalmaska wręczały dyplomy, nie kryjąc wzruszenia, pozostałym uczniom. Rocznik 2018 przeszedł do historii.