o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

21 marca w auli szkolnej odbył się Dzień Języków Obcych i Sztuki. Uczestniczyła w nim cała społeczność szkolna. W programie znalazły się min. trzy konkursy: na najlepsze przebranie za bohatera z filmu zagranicznego, najlepsze wykonanie piosenki w języku obcym oraz konkurs plastyczny. W pierwszym konkursie główną nagrodę zdobyli Ola Jucha z klasy I b LP oraz Adam Turko z klasy II b LP, którzy byli przebrani za głównych bohaterów z filmu "Leon zawodowiec".
Wyróżnienie otrzymała Weronika Starzec z klasy II a LP za wcielenie się w postać czarownicy z filmu "Maleficent". W konkursie muzycznym zwyciężyły Klaudia Broda z klasy II a LP oraz Anna Bobowicz z klasy V OSSP. Wyróżnienie przypadło Zuzi Bosak z kasy IV b LP za piosenkę wykonaną w języku francuskim. Uczestnicy konkursu plastycznego rysowali portret Freddiego Mercury'ego lub Elvisa Presley'a. Pierwszą nagrodę zdobyła Julia Piotrowicz z klasy III a LP, wyróżnienie otrzymała Kornelia Kiper z klasy II a LP.
Bardzo ciekawą okazała się także prezentacja pani Violetty Kamińskiej - nauczycielki języka niemieckiego. W interesujący sposób przedstawiła ona ciekawostki dotyczące niektórych produktów niemieckich, takich jak: krem Nivea, dżinsy Levi Strauss, czekolada Ritter Sport, żelki Haribo oraz ciastka maślane Leibniz. Prezentację uzupełniała wystawka omawianych "eksponatów". Kolejnym elementem tej części programu był quiz "Deutsche Produkte".
Ten dzień zapisał się w kalendarzu szkolnym jako wyjątkowo interesujący i radosny.

tekst B.K.