o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 
Z przyjemnością informujemy, że od poniedziałku (27.01.2020) dla wszystkich uczniów został uruchomiony Internet piątej generacji w budynku synagogi.
Zintegrowany system nie wymaga wpisywania haseł, a telefon konkretnej osoby jest automatycznie przełączany pomiędzy nadajnikami inteligentnie dostarczając najlepszy możliwy transfer. Standard 802.11ac czyli gigabitowy dostęp do sieci globalnej, dotychczas nasi uczniowie mieli do dyspozycji w budynkach przy ulicy Jezuickiej, internacie oraz otoczeniu szkoły. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego również w budynku synagoga można teraz bez ograniczeń korzystać z sieci wi-fi oraz LAN. O dobry zasięg oraz stabilność bezpiecznego łącza w szkole dba ponad 50 urządzeń nadawczych i sterujących. W ciągu ostatnich lat położono kilka kilometrów okablowania oraz zainstalowano 12 punktów rozdzielczych. Przy tej okazji chcemy podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili: pracownikom remontującym, praktykantom, instalatorom, elektrykom, woźnym, a szczególnie p. Grzegorzowi Sawickiemu.
Mamy nadzieję, że dostęp do komunikatorów, mediów, bazy wiedzy i muzyki - indywidualnie słuchanej podczas lekcji artystycznych - będzie jeszcze bardziej motywujący do owocnej pracy zarówno nauczycieli jak i uczniów.