o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

9 stycznia 2020 r. w Szkolnej Sali Wystawowej Synagoga odbyło się uroczyste otwarcie dwóch wystaw, na które przybyło liczne grono miłośników sztuki, zaproszeni goście, m.in. wiceburmistrz miasta Jaroslawia dr Dariusz Tracz, dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska,  uczniowie i nauczyciele ZSP w Jarosławiu oraz ZSP w Rzeszowie wraz z wicedyrektor Julianną Grzeszczak.
Pierwsza wystawa to prace II Podkarpackiego Przeglądu Rysunku Klas Dyplomowych w Szkołach Plastycznych, gdzie wśród nagrodzonych byli nasi uczniowie: Karolina Żelaznowska z kl. IV a PLSP - I Nagroda oraz Hubert Pelc z kl. IV a PLSP - III Nagroda, zaś Małgorzata Szewczyk i Klaudia Kiełbasa z kl. IV a PLSP oraz Dawid Chudy, Aleksandra Waliczek i Marcelina Hrycaj z kl. IV b PLSP otrzymały kwalifikacje do wystawy.
Druga wystawa to prace z VI Wewnątrzszkolnego Konkursu "Portret pastelowy" im. Krzysztofa Krzycha, w którym I Miejsce zdobyła Kamila Socha z kl. IV b PLSP (nagrodę ufundował znany artysta jarosławski Mirosław Karapyta), II Miejsce - Aleksandra Waliczek z kl. IV b PLSP, III Miejsce - Amelia Szal z kl. I a PLSP, a Wyróżnienia: Julia Małecka z kl. I a PLSP i Kornelia Kiper z kl. III a PLSP.
Wręczono także nagrody w VI Wewnątrzszkolnym Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, które zdobyli: Klaudia Flis z kl. IV a PLSP - I Nagroda, a Kornelia Mach z kl. II a PLSP - Wyróżnienie.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Wystawy można zobaczyć w Szkolnej Sali Wystawowej Synagoga, ul. Opolska 12, I piętro, w godzinach pracy szkoły, w terminie do końca stycznia 2020 r.  

J.T.