o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

22 czerwca odbył się w Naszej szkole Dzień Sztuki i Sportu, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska. Dyrektor szkoły przywitał zebranych i zachęcił do wspólnej zabawy, na którą składały  się rozrywki o charakterze umysłowym i fizycznym: turniej szachowy, test wiedzy o zdrowiu, quiz wiedzy z historii sztuki, gra w dwa ognie, tenis stołowy. W programie przewidziany był również mecz siatkówki, w którym mieli się zmierzyć uczniowie i nauczyciele. Ze względu na upał  nie został jednak rozegrany. Uczniowie chętnie uczestniczyli w programie, co zaowocowało ich osiągnięciami.
W turnieju szachowym zwyciężył Adam Gloc z klasy 2d PLSP, w teście wiedzy o zdrowiu -Julia Nowak z klasy 3b PLSP, a w quizie z historii sztuki - zespół z klasy 2a PLSP  w składzie: Julia Małecka, Weronika Dąbrowicz i Magdalena Mazurek .
W tenisie stołowym zwycięzcą został Bartek Rokitowski z klasy 3b PLSP, a w grze w dwa ognie zwyciężyli jego koledzy z tej samej klasy.
Uczniowie mieli również możliwość przekonać się za pomocą alkogogli i narkogogli, jak patrzy na świat osoba pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Zadanie polegało na pokonaniu slalomu oraz pozbieraniu z chodnika rozrzuconych monet we wspomnianych goglach, co okazało się nie lada wyczynem.  Na  zakończenie programu  uczniowie zatańczyli "belgijkę", a zwycięzcy odebrali nagrody. Ufundowała je - podobnie jak i poczęstunek - Rada Rodziców . Przez cały czas trwania imprezy uczniowie mogli częstować się pysznym kompotem ugotowanym przez panie ze stołówki szkolnej, a także wodą,  ciastkami , jabłkami i arbuzem.
Nad organizacją i przebiegiem Dnia Sztuki i Sportu czuwali Nasi nauczyciele wychowania fizycznego, historii sztuki oraz wychowawcy internatu. Oprawą muzyczną i konferansjerką zajmował się Grzegorz Sawicki.