o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

30 kwietnia 2021 r. w holu budynku Synagoga odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy 14. Ogólnopolskiego Konkursu Na Rysunek Satyryczny i Animację Filmową "Zagrożenie Środowiska Naturalnego Człowieka".
Uroczystość, z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID -19,  była niezwykle kameralna. Zebranych przywitał dyrektor szkoły Jacek Tracz, który podkreślił długoletnią tradycję konkursu i rolę w niej twórcy H. Cebuli  - znanego na całym świecie rysownika, satyryka i nauczyciela naszej Szkoły. W imieniu Jury oceny prac dokonał artysta plastyk, członek zarządu Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury - Marek Gliwa, zaś komisarz Konkursu - Henryk Cebula omówił historię przedsięwzięcia i przewodniczył rozdaniu nagród. 
Grand Prix Konkursu zdobyła Emilia Ośmak z kl. II a PLSP w Jarosławiu za komiks "Atak Smoga". W kategorii rysunek satyryczny z ZSP w Jarosławiu wyróżnienia otrzymały również: Aleksandra Jucha z kl. III b PLSP za pracę "bez tytułu" i Karolina Czajka z kl. V g OSSP za pracę "Prezent", zaś  Anna Bobowicz z kl. IV a PLSP za "Zestaw prac" otrzymała Nagrodę Muzeum Karykatury w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!