o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

Po przerwie spowodowanej pandemią społeczność szkolna z ogromną radością powitała powrót do Kalendarza szkolnych imprez Dzień Języków Obcych i Sztuki.
W tym roku obchodziliśmy go w piątek 18 marca. Zgromadzonych w auli szkolnej gości oraz uczestników powitała nauczycielka języka angielskiego Dorota Spirkowicz, a następnie uczennica klasy VI g Izabela Górnik zaprezentowała w języku angielskim postać patrona Naszej szkoły Stanisława Wyspiańskiego. Swoje wystąpienie zilustrowała prezentacją ukazującą najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości artysty. Ciekawą propozycją korelacji języka angielskiego i historii sztuki okazał się wykład dr Edyty Rachwał z PWSWE w Przemyślu pt. The CrystalPalace - fenomen architektoniczny. Sympatycznym i żywiołowym przerywnikiem prelekcji był konkurs na najlepszy strój do teledysku. Uczestniczki wykazały się nie tylko znakomitą kreatywnością w tworzenia swojego wizerunku scenicznego, ale również zdolnościami aktorskimi. Dopełnieniem części anglojęzycznej były warsztaty grupowe English Through Art przygotowane i poprowadzone przez p. Monikę Adamowicz z PWSWE w Przemyślu.
Z kolei uczestnicy Dnia Języków Obcych i Sztuki obejrzeli program słowno-muzyczny w języku niemieckim. Znalazły się w nim elementy poezji, muzyki, humoru i baśni. Karolina Czajka i Ola Paterek z klasy VI g oraz Julia Nowak z klasy IV b zaprezentowały wiersze J. W. Goethego, H. Heinego i mniej znanego J. Guggenmosa. Audytorium zachwyciła kompozycja „Ave Maria” F. Schuberta, którą na skrzypcach wykonała Karolina Czajka. Następnie widownię rozbawił skecz „Jajko” w wykonaniu Oli Paterek i Weroniki Kaszyckiej, a zaraz po nim zaprezentowali się bohaterowie najpopularniejszych baśni braci Grimm: dwa Koty w butach, dwie Królewny Śnieżki, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Żabi król i Małgosia z baśni „Jaś i Małgosia”. Wszyscy zachwycili pomysłowością swoich kostiumów.
Widownia poprzez głosowanie wyłoniła zwyciężczynię. Okazała się nią Nikola Misiak z klasy I d, która zaprezentowała się jako Kopciuszek. Drugie miejsce przypadło Monice Hołyszko z klasy III d (Żabi król).
Występom scenicznym towarzyszyły 2 konkursy: Great English Test czyli test wiedzy o języku angielskim, kulturze, geografii, muzyce, etc. oraz konkurs artystyczny na najlepszy portret wykonany w dowolnej technice, których podsumowanie nastąpiło w finale Dnia Języków Obcych i Sztuki. Rozdanie nagród zwycięzcom konkursów oraz wręczenie dyplomów Stypendystkom Prezesa Rady Ministrów za rok 2020/2021: Justynie Wróbel z kl. IV b PLSP, Julii Małeckiej z kl. III a PLSP oraz Karolinie Czajce z kl. VI g OSSP było wspaniałym zwieńczeniem tego wyjątkowego szkolnego święta.