o  SZKOLE
      dla UCZNIA
     WYSTAWY KONKURSY
 

Tegoroczny Dzień Dziecka był wyjątkowy dla  uczniów klas  drugich Naszej szkoły. Wraz z trojgiem opiekunów wybrali się na wycieczkę do Odrzykonia, Żarnowca i Bóbrki. Malowniczo położone ruiny zamku w Korczynie - Odrzykoniu, który  był własnością A. Fredry i kością niezgody  bohaterów "Zemsty",  wywarły  na  zwiedzających ogromne wrażenie.  Kolejnym punktem trasy wycieczki był Żarnowiec. W biograficznym muzeum Marii Konopnickiej - patronki roku 2022, uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem wysłuchali opowieści  o kilkuletnim pobycie pisarki w zabytkowym dworku i obejrzeli piękne wyposażenie pomieszczeń, w których poetka spędzała wiosenno-letnie miesiące.
Szczególną uwagę młodych adeptów sztuki zwróciły meble oraz portrety pisarki i jej córek oraz liczne dary, jakie Maria Konopnicka  otrzymywała nie tylko od rodaków, ale też z zagranicy, jako  dowód uznania za  twórczość literacką.
W oczekiwaniu na lekcję muzealną,  drugoklasiści  mogli pospacerować po urokliwym parku otaczającym dworek, albo spocząć w cieniu  pięknie kwitnących krzewów. W czasie lekcji  wycieczkowicze  z uwagą wysłuchali wykładu na temat  twórczości pisarki oraz jej zaangażowania  w sprawy narodowe. 
Ostatnim punktem wyjazdu było Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Nowocześnie urządzony obiekt oraz potężne wiertnice  i  zabytkowe urządzenia, takie jak winda pomiarowa czy agregat pompowy,znajdujące się na terenie muzeum związanego również z patronem bieżącego roku, budziły duże zainteresowanie  uczniów. Zwieńczeniem wycieczki był pyszny obiad w lokalu "Pietraszówka" w Boguchwale.  Nie zabrakło również życzeń z okazji Dnia Dziecka i symbolicznych lizaków dla uczestników wyjazdu.